Konsultacja - jak się przygotować do wizyty?

W oczekiwaniu na umówioną wizytę upewnij się, że koń czeka w stajni wyczyszczony i gotowy do mierzenia. Pozwoli to zaoszczędzić czas i ograniczyć ryzyko spóźnienia do kolejnych klientów :)

Aktualnie zajmujemy się przede wszystkim serwisem i sprzedażą siodeł z naszej oferty:

  • PASSIER
  • FAIRFAX
  • IDEAL
  • Kent&Masters
  • Thorowgood

Dobierając z szerokiej gamy marek i modeli z różnych półek cenowych mamy duże szanse dobrać siodło dopasowane zarówno do Ciebie i konia, jak i Twojego portfela :)

Większość oferowanych modeli jest dostępnych do testów. Jeśli któryś szczególnie wpadł Ci w oko, daj nam znać - upewnimy się, że będzie można go przetestować w ustalonym terminie.

Masz siodło zakupione poza Get the Balance i potrzebujesz pomocy w dopasowaniu?

Zachęcamy do kontaktu z przedstawicielem danej marki. Pomożemy Ci też znaleźć wykwalifikowaną osobę w Twojej okolicy.

 

Konsultacja dopasowania siodła z korektą składa się z następujących etapów:

  • sporządzenie dokumentacji zawierającej podstawowe informacje na temat konia (wiek, płeć, rasa, rodzaj i intensywność użytkowania, przebyte urazy, problemy zdrowotne) oraz dane kontaktowe właściciela
  • mierzenie konia poprzez wykonanie obrysów z użyciem krzywika
  • sprawdzenie siodła na koniu statycznie
  • sprawdzenie siodła w ruchu pod jeźdźcem w trzech chodach i w obu kierunkach
  • korekta siodła (poprzez dopchanie paneli siodła lub zastosowanie odpowiednich podkładek, jeśli dopchanie okaże się niewystarczające lub niemożliwe)
  • ewentualne zalecenia

Aby konsultacja mogła zakończyć się sukcesem, przed potwierdzeniem wizyty upewnij się, że:

1. Twój koń i jeździec są dopasowani do siebie gabarytami

- jeśli jeździec jest bardzo wysoki, a koń krótki, znalezienie optymalnego rozwiązania może okazać się niemożliwe nawet bez ograniczeń w budżecie

- powszechnie przyjmuje się, że waga jeźdźca w pełnym stroju do jazdy konnej oraz ze sprzętem nie może przekraczać 20% masy ciała konia. To znacznie zawyżona liczba - zgodnie z badaniami konie przy tym obciążeniu mogą już pokazywać dyskomfort, a nawet kulawiznę. Ważna jest również budowa i kondycja konia - pamiętaj, że nadwaga u konia jest dla niego dodatkowym obciążeniem. Stąd nośność grzbietu konia z nadwagą jest mniejsza, niż konia o prawidłowej wadze. Dla koni użytkowanych regularnie, ponad 3x w tygodniu, warto przyjąć ograniczenie na poziomie 15% masy ciała konia.

2. Twój koń jest zdrowy i w dniu wizyty będzie można go zaprezentować pod siodłem w trzech chodach

- nie wykazuje objawów dyskomfortu fizycznego (ból pleców, wyraźna sztywność, kulawizna, silne objawy wrzodowe itp.)

- jest w dobrej kondycji (bez dużej nadwagi lub niedowagi)

W przypadku koni niezajeżdżonych lub wracających do pracy po cięższej kontuzji konsultacja ograniczy się do sprawdzenia siodła na dopiętym popręgu. Wówczas zalecana jest kolejna wizyta, gdy tylko będzie możliwe pokazanie siodła pod jeźdźcem w trzech chodach.

3. Twój koń jest grzeczny w obejściu i pod siodłem

Wiadomo, że konie są tylko końmi. Jednak ze względów bezpieczeństwa unikam pracy przy koniach, które gryzą, kopią, odsadzają się i ruszają przy wsiadaniu. Jeśli Twój koń podczas wizyty będzie się zachowywał bardzo źle, nie mogę ryzykować. 

 

 

 

Podsumowując, jadąc do Ciebie na wizytę w żadnym wypadku nie chcę Cię narażać na niepotrzebne koszty. Mimo to jeśli na miejscu okaże się, że z przyczyn niezależnych ode mnie nie mogę wykonać w pełni swojej usługi, stawka pozostaje bez zmian.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl