Panele w siodle - funkcja, rodzaje i zastosowanie
Panele w siodle - funkcja, rodzaje i zastosowanie

Panele to kluczowy element siodła, którego głównym zadaniem jest odsunięcie terlicy od grzbietu, zapewnienie optymalnej przestrzeni dla kręgosłupa i pochłanianie wstrząsów. Kolejne punkty na liście to uzyskanie odpowiedniej równowagi siodła i równomiernie rozłożonego nacisku na grzbiet. Czy można każde siodło na wełnie dopasować do każdego konia i dlaczego nie - o tym będzie poniższy wpis.

czytaj całość »
Długość siodła - jak to w końcu jest?
Długość siodła - jak to w końcu jest?

Długość siodła to zaraz po rozstawie drugi podstawowy aspekt dopasowania siodła do konia i chyba najbardziej kontrowersyjny w branży siodlarskiej. Dlaczego? Bo istnieje wiele szkół i metod oceny, gdzie siodło powinno się kończyć na końskim grzbiecie.

czytaj całość »
To, jak zapinasz popręg, ma znaczenie
To, jak zapinasz popręg, ma znaczenie

Zastanawiałeś się kiedyś, po co Ci w siodle trzy i więcej przystuł, skoro zapinasz tylko dwie? Wierzyłeś, że tylko niedopasowane siodła przemieszczają się po końskim grzbiecie w trakcie jazdy? Nic bardziej mylnego - umiejscowienie przystuł wraz z popręgiem mają decydujący wpływ na stabilizację siodła na końskim grzbiecie.

czytaj całość »
Na oko to chłop w szpitalu umarł. Czyli o pękniętej terlicy
Na oko to chłop w szpitalu umarł. Czyli o pękniętej terlicy słów kilka...

Czy warto sprawdzać siodła samodzielnie? Oczywiście! Jeśli zdiagnozujesz dziwne zachowanie terlicy, którego wcześniej nie było - siodło nagle magicznie zyska na elastyczności, zacznie klikać przy zginaniu albo osiadać na kłębie podczas jazdy - nie używaj go, dopóki nie będziesz miał możliwości się upewnić, że wszystko jest ok.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl